НОВИНИ ЕНЕРГЕТИКИ

Компанія ABB отримала визнання за технологію передачі постійного струму високої напруги

Інститут інженерів електротехніки та електроніки (IEEE) визнав першу в світі комерційну лінію електропередачі постійного струму високої напруги (HVDC) на острові Готланд (Швеція) як історичний прорив в електротехніці. Більше 60 років тому компанія ABB представила новий спосіб передачі електроенергії на великі відстані з мінімальними втратами - технологію постійного струму високої напруги (HVDC). Готландская лінія електропередачі була першою в своєму роді в світі. Ця інноваційна віха тепер буде частиною престижного пантеону IEEE Milestone, який визнає значні технічні досягнення в світі електротехніки.

У Швеції 1950-х років споживання електроенергії швидко росло, але основні резерви гідроелектроенергії на півночі знаходилися в більш ніж 1000 км від основних центрів навантаження на півдні. Це означало, що такі райони, як Готланд - острів на півдні Швеції - повинні виробляти власну електроенергію, що коштувало вдвічі дорожче, ніж на материку. Це надихнуло на розробку ефективної, надійної та економічної системи електропередачі для транспортування електроенергії на великі відстані і втілилося в першій комерційній лінії електропередачі постійного струму високої напруги (HVDC), що дозволило передавати електроенергію за допомогою підводного кабелю довжиною 96 км між містом Вестервік (Västervik) на материкової Швеції і Ігне (Ygne), містом на острові Готланд.

Спочатку встановлена ​​лінія постійного струму високої напруги мала потужність 20 МВт і працювала при напрузі 100 кВ. З розвитком технології постійного струму високої напруги (HVDC) компанія ABB поступово модернізувала лінію. Сьогодні її номінальну напругу становить 150 кВ, а потужність передачі 320 МВт, що забезпечує потреби в електроенергії 60 000 жителів Готланду. Вона також дозволяє передавати на материк екологічно чисту енергію вітру, яка генерується на острові. Зараз лінія модернізується, щоб забезпечити інтеграцію ще більшого обсягу відновлюваної енергії вітру в електромережу.

Деякі з найбільших міст світу, такі як Лос-Анджелес, Сан-Паулу, Шанхай і Делі, покладаються на лінії електропередачі постійного струму високої напруги (HVDC) для поставки великих обсягів електроенергії, часто з поновлюваних джерел, розташованих за тисячі кілометрів. Лінії постійного струму високої напруги все більше застосовуються як міжсистемні ЛЕП між регіонами і країнами, що забезпечує оптимальне використання поновлюваних джерел енергії, балансування навантаження і торгівлю електроенергією. Ця технологія також широко застосовується для інтеграції електрики з вітрових електростанцій у відкритому морі і інтеграції електроенергії з поновлюваних джерел в електромережі на материку.

Зараз технологія постійного струму високої напруги може передавати до 12 ГВт електроенергії на рівнях напруги до 1100 кВ, на відстані понад 3000 км. Компанія ABB була новатором в технології постійного струму високої напруги (HVDC) більше 60 років тому і отримала замовлення на близько 100 таких проектів, що становлять спільні встановлену потужність в близько 120 000 МВт. Це представляє близько половини світового парку встановленого обладнання.

ABB надалі розвивала технології постійного струму високої напруги, створивши в 1990 році рішення HVDC Light із застосуванням інвертора напруги (VSC), і перша така лінія з інвертором напруги в світі також була встановлено на Готланді. У квітні 2017 року компанія ABB вписала нову главу в історію цієї технології, подвоївши потужність до 3000 МВт і відстань передачі до 2000 км і піднявши допустиму напругу до 640 кВ, щоб доставити на 350% більше електроенергії на квадратний метр використаного простору. Компанія також прокладає шлях в цій технології, виконавши 18 з 24 проектів (VSC HVDC), які були введені в експлуатацію по всьому світу.

 

ЩО НАМ ПРИНЕСЕ ПЕРЕХІД МОТТА?

Корейським дослідникам вдалося удосконалити конструкцію автоматичного вимикача, яка не змінювалася майже 100 років – з моменту його винаходу Вестингаузом в 1924 році. 

Інноваційну технологію переривання живлення розробила команда вчених з Корейського науково-дослідного інституту електроніки та телекомунікацій (Electronics and Telecommunications Research Institute). Вона заснована на моттовському переході метал-діелектрик (Mott metal-insulator transition, Mott MIT), коли матеріал з режиму провідності переходить в режим діелектрика і назад без структурних змін. 

В класичному автоматичному вимикачі в аварійних режимах вимикач відключає ланцюг, який захищається за рахунок спрацювання механізму, що приводиться в дію тепловим або електромагнітним розчіплювачем. З часом точність роботи розчіплювачів знижується.

Для вирішення цієї проблеми пропонується використовувати перехід Мотта, який дозволить замінити механічний рух на електронні команди. При цьому розміри реле виявляються істотно менше, а точність перестає залежати від зовнішніх факторів і терміну служби пристрою. Нове рішення стало можливим завдяки подоланню корейськими вченими технологічних обмежень у виготовленні моттовских діелектриків.

 

Франція почала отримувати чисту енергію від найбільшого сонячного фотоелектричного проекту Європи (Бордо)

У 2014 році Франція оголосила про свої наміри побудувати найбільшу в Європі 300 МВт фотоелектричну сонячну установку.

1 грудня 2015 року Франція стала отримувати енергію від запущеної фотоэлектростанции, як тільки сонячної проект Cestas був підключений до енергосистеми країни.

Масштабний проект зажадав у загальній складності 25 окремих 12 МВт підключень, щоб приєднати сонячну ферму до системи. На цей проект, розташований у регіоні Бордо, пішло близько року: від початку будівництва, до остаточного офіційного відкриття.

 

   Німецька компанія Andritz Hydro реалізує в Україні проект вартістю €60 млн з модернізації гідроелектростанції "Дніпро-1", що входить до складу "Укргідроенерго"

"Котирующийся на біржі виробник Andritz залучив в Україну... замовлення вартістю 60 млн євро", — йдеться в заяві компанії. Дочірня компанія Andritz — "Andritz Hydro" буде модернізувати гідроелектростанцію "Дніпро-1" державного постачальника енергії "Укргідроенерго", підтвердила компанія в п'ятницю.

Два контракту між Andritz Hydro і "Укргідроенерго" було укладено 23 грудня 2016 року. Вони передбачають повну реконструкцію "під ключ" 3 агрегатів Дніпровської ГЕС-1 потужністю 75 МВ, введених в експлуатацію ще в 1932 році і знову запущених у 1946 році. Роботи повинні завершитися в 2021 році. Проект частково фінансується ЄБРР.

 

Космическая солнечная электростанция   Орбітальні сонячні електростанції

Представники відомої японської компанії Mitsubishi Heavy Industries повідомили про проведення успішних випробувань нової технології, призначеної для передачі за допомогою променя мікрохвильового випромінювання на Землю зібраної на навколоземній орбіті сонячної енергії.

В 2037 р. JAXA спільно з Mitsubishi планує розгортати в космосі повномасштабну комерційну гелиоэлектроэнергетику.

 

   Модульні системи від Schneider Electriс

Acti 9 – це 5-е покоління модульних систем від Schneider Electric.

Більш детально про 5-го покоління модульних систем від Schneider Electric можна подивитися: Завантажити PDF

 

Україна відклала впровадження на АЕС палива TBCA-12 російського виробництва

Держкомпанія «Енергоатом», що є оператором усіх АЕС України, повідомила про припинення процесу впровадження на атомних електростанціях нового ядерного палива російського виробництва TBCA-12 . Повідомлення про це публікує інформагентство УНІАН.

Слід зазначити, що спочатку завантаження дослідної партії палива повинна була відбутися в минулому році. Тестування палива планувалося провести на одному з енергоблоків Рівненської АЕС. На відміну від ядерного палива, для проведення геодезичних робіт не вимагається проведення тестування. Геодезичні роботи можуть бути виконані професіоналами, з контактними даними яких можна ознайомитися в інтернеті.

Як відзначають представники держкомпанії, для того щоб приступити до тестування палива TBCA-12, українській стороні потрібно вирішити з компанією-постачальником ряд питань, які стосуються тривалого сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива, а також отримати інформацію про використання касет з паливом TBCA-12 на Калінінської АЕС. Дані документи раніше надавалися компанії «Енергоатом» постачальником і були відправлені на доопрацювання.

 

   Атомна енергія стає невигідно дорогою

Атомна енергія втрачає своє значення, вважає експерт з атомної енергетики Майкл Шнайдер, лауреат альтернативної Нобелівської премії.

Майкл Шнайдер 1997 року був нагороджений за свою діяльність альтернативною Нобелівською премію. Упродовж 30 років Шнайдер спостерігає за розвитком атомної енергетики і щорічно випускає дослідження про світовий статус галузі. Сьогодні він живе в Парижі, викладає в цілій низці університетів і є незалежним радником як урядів, так і міжнародних організацій в усьому світі.

 

Лічильники тепла

Вопросы экономии на отоплении уже давно беспокоят многих потребителей, привыкших полноценно контролировать расходы на коммунальные платежи. Способов экономии существует достаточно много, и один из них – установка счетчиков тепла.

Очевидно, что наличие такого счетчика тепла на батарею учета не позволяет экономить сам теплоноситель, а лишь помогает контролировать затраты на отопление своего дома, однако в долгосрочной перспективе, это позволяет существенно сократить затраты и оплачивать счета лишь за конкретно предоставленные услуги, а не общему тарифу.

Однако существует один существенный нюанс – установить счетчик тепла можно  лишь в квартирах, которые имеют горизонтальную схему разводки отопления. Это означает что каждое жилое помещение дома имеет свой индивидуальный тепловой ввод. В противном случае, возникает необходимость установить счетчик тепла на дом, что означает оплату счетов за предоставленные услуги по показаниям общедомового прибора учета.

Счетчики тепла для многоквартирного дома могут устанавливаться на подающей трубе отопительной системы или же на обратной – в зависимости от схемы устройства теплового ввода. Кроме того, монтировать счетчик тепла должен осуществлять лишь специалист. Это гарантирует не только правильную работу и долгий срок службы, но и гарантии со стороны фирмы-установщика, которая может периодически производить обязательную проверку теплосчетчика. Чаще всего, такие проверки осуществляются примерно один раз в четыре года.

Как показывает практика, наиболее эффективна установка теплового счетчика в квартирах, где практически отсутствует увод тепла. В такой утепленной квартире, сроки окупаемости самого счетчика и его монтажа осуществляются в течении одного или двух отопительных сезонов.

Поэтому если вы привыкли контролировать все свои расходы, а также желаете производить оплату конкретно за то, чем пользовались – стоит купить счетчик тепла. По поводу вопросов «сколько стоит счетчик тепла» нет особых разногласий, потому как в каком бы городе вы не проживали, будь то Киев, Харьков или другие города, цена таких устройств всегда примерно одинакова.

(044) 232-18-60 (044) 232-18-61, (067) 329-49-92, (067) 329-49-91
Оберіть регіон
ТОВ «Енергетичні системні інновації»
01103, Україна, м. Біла Церква, вул. Гайок, 4А
Тел./Факс: (044) 232-18-60, (044) 232-18-61, (067) 329-49-92, (067) 329-49-91
Всі права належать ТМ "ECI" © 2012-2019